متافیزیک و علوم ماورایی

متافیزیک ، علوم روحی و ماورایی

متافیزیک ، علوم روحی و ماورایی

متافیزیک و علوم ماورایی

متافیزیک ، علوم ماورایی ، علوم روحی ، چاکراها ، چشم سوم ، علوم غریبه ، روح شناسی ، برونفکنی روحی ، درمان های ماورایی

کلمات کلیدی

متافیزیک - مدیوم -مصطفی نظری - روهان - آموزش متافیزیک

متافیزیک

متافیزیک - ماورا- مصطفی نظری-آموزش متافیزیک

آموزش متافیزیک

انرژی درمانی چاکرا عرفان متا erfanmeta.blog.ir

متافیزیک درخت زندگی ماورا آموزش متافیزیک استاد نظری

آموزش متافیزیک - آموزش ماوراء-استاد مصطفی نظری

مصطفی نظری

دارما کارما متافیزیک مصطفی نظری عرفان متا آموزش متافیزیک

کندالینی متافیزیک استاد نظری آموزش متافیزیک

هیپنوتیزم هیپوآنالیز متافیزیک ماورا استاد نظری

علم اعداد متافیزیک استاد نظری عرفان متا آموزش ماورا متافیزیک

فرشتگلن ارتباط با فرشتگان آموزش ارتباط با فرشتگان مصطفی روهان نظری

متافیزیک پیشگویی آموزش متافیزیک عرفان متا مصطفی روهان نظری

ضمیر ناخودآگاه

برونفکنی آموزش برونفکنی مصطفی نظری عرفان متا روهان

ماورا مصطفی نظری آموزش ماورا متافیزیک علوم غریبه استاد نظری روهان

چشم سوم چشم جهان بین متافیزیک مصطفی نظری

مصطفی روهان نظری

چشم سوم - آموزش باز کردن چشم سوم - متافیزیک- استاد نظری -

کانال های انرژی

انرژی کاینات

انرژی حیاتی

علوم روحی و موفقیت

جفت روحی متافیزیک جفت روحی عرفان متا استاد نظری مطفی نظری

متافیزیک معنوی ماورا

علوم روحی روح عرفان متا مصطفی نظری

جهان های روحی دیگر سو کالبدهای معنوی متافیزیک عرفان متا مصطفی نظری

جن شناسی

جن متافیزیک استاد نظری غرفان متا

نویسندگان

دسته بندی نیروهای ماورایی

یکی از علل عمده گرایش مردم به فرقه های انحرافی، استفاده این فرقه ها از قدرت های خارق العاده و ماورا طبیعی است. برای آن که بتوانیم بهتر با این نیروها آشنا شویم آن ها را در 4 دسته تقسیم می کنیم: نیروهای الهی، نیروهای نفسانی، نیروهای طبیعی و نیروهای شیطانی. ملاک تقسیم در این دسته بندی تفاوت در منبع صدور این نیروهاست.

 نیروهای الهی

از ناحیه خداوند متعال صادر می شود( البته از یک نظر تمامی پدیده هایی که در عالم واقع می شود به گونه ای در طول اراده خداوند می باشند، منتهی در این نوشته به خاطر تبیین اقسام دیگر نیروهای ماورایی، نیروهایی را که با واسطه کمتری از جانب خداوند متعال و در راستای هدایت و نصرت الهی صادر می شود را با عنوان نیروهای الهی یاد کردیم.)  مانند: معجزات انبیا، کرامات معصومین و اولیاء الهی و امدادهای غیبی. توضیحات بیشتر این بخش را به بخش پایانی نوشتار (  نسبت عرفان و قدرت ) واگذار می کنیم.


 نیروهای نفسانی

 منشا این نوع از نیروهای ماورایی قابلیت های نفس انسان، می باشد. همانگونه که جسم انسان دارای قابلیت هایی است که اگر پرورش پیدا کند، قدرت هایی را به نمایش می گذارد؛ نفس انسان نیز دارای استعداد هایی است که در صورت ایجاد شرایط مناسب می تواند کارهای خارق العاده ای از خود بروز دهد. کارهایی از قبیل:هیپنوتیزم ( hypnotism هیپنوتیزم یا خوابگری، شاخه‌ای از علم روانشناسی است که در آن به وسیله تلقین، شخص در حالت خاصی ازهوشیاری قرار می‌گیرد. )، تله پاتی(  telepathy تله پاتی یا دور آگاهی، به زبان ساده قدرت و استعداد مخابره پیام یا تصویری یا هر گونه اطلاعات از ذهن به ذهن فرد دیگر، بدون استفاده از وسایل حسی مانند سخن گفتن و مشاهده علائم یا حرکات است) ، انرژی درمانی(Energy medicine، Energy therapy, Energy healing، برخی از اعمال خارق العاده در ورزش های رزمی و برخی از کارهای خارق العاده مرتاضان.

نکته قابل توجه در این نیروها، آن است که تمامی انسان ها این قابلیت را در خود دارند، منتهی مشکل در جایی ایجاد می شود که افرادی، این نیروها را در خود بالفعل نموده، و مدعی رهبری معنوی برای انسان­ها می شوند. این افراد، صدور این قدرت ها از خود را، دلیل حقانیت خود و آموزه هایشان معرفی می کنند. این مطلب مانند آن است که، یک ورزشکار وزنه برداری ادعای رهبری معنوی کند، و دلیل حقانیت خود را قدرت جسمانی بازوانش بیان کند.

برای تبیین بهتر این نوع از نیروهای ماورایی، نمونه هایی از این نیروها را در این جا شرح می دهیم.

انرژی درمانی

انرژی‌درمانی یکی از شاخه‌های پزشکی جایگزین ( Alternative medicine  یا طب جایگزین کلیه روش­های درمانی است که در حیطه پزشکی رسمی (مدرن) قرار نگرفته و یا اثر بخشی آنها اثبات نشده است. بنابراین قابل رد و قابل تائید کامل نیستند.)  است که مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین ایالات متحده ( National Center for Complementary and Alternative Medicine) زیادی با هم دارند. مبحث مشترک میان همه روش های انرژی درمانی این است که در اطراف بدن هر انسانی یک میدان انرژی وجود دارد که به آن هاله انرژی گفته می شود. انرژی درمانگر با اصلاح عیوب هاله­ی انرژی درمانجو، وی را درمان می نماید.

در انرژی درمانی سبک های مختلفی همچون رِیکی ( Reiki این روش در سال ۱۹۲۲ توسط میکائو اوسویی یک راهب ژاپنی، ابداع شد که ارتباطی بین این ابداع و دانش چند هزار ساله چینی با همین نام وجود ندارد.) ، پرانا(Prana پرانا یا نیروی حیات یکی از مفاهیم مطروحه در پزشکی مشرق زمین و آئین یوگا بوده که به انرژی مأخوذه از خورشید و ارتباط دهنده عناصر کیهانی در اطراف خورشید اشاره می دارد.)  ، چی­کونگ ( Qigong در کلام به معنای ترویج انرژی زندگی است. و ... وجود دارد. از آن جا که هر انسانی این قابلیت را دارد که یک انرژی درمانگر شده و از این قابلیت استفاده نماید، این موضوع را در زمره نیروهای نفسانی آوردیم.( البته این که بیان می شود هر فردی می تواند این قابلیت را در خود فعال نماید به معنای تائید و تشویق مخاطبین به ورود به این مباحث نیست؛ بلکه در برخی موارد مانند انرژی درمانی به شیوه ریکی، آسیب های فراوان اعتقادی و حتی جسمی برای جویندگان این روش دارد.)

متاسفانه در سال های اخیر افرادی با استفاده از غفلت مردم و مسئولین مربوطه با استفاده از این قابلیت، اقدام به ایجاد انحرافات معنوی در میان طبقات مختلف جامعه نموده و در برخی موارد، اقدام به تاسیس دارالشفاء نموده و با بازی نمودن با احساسات مذهبی مردم، اقدام به کلاهبرداری های گسترده نمودند. در یکی از این موارد، فردی به نام علی اکبری با استفاده از این قابلیت موجی از انحراف را در میان اقشار مختلف مردم کشورمان ایجاد نمود. این فرد که از لحاظ مبانی اعتقادی و تقید به شریعت اسلامی دچار سستی های فراوانی بود، پس از مدتی با سوء استفاده از مشکل بیمارانی که به وی مراجعه می نمودند، ادعاهای واهی را مطرح می نمود و در مواردی بیماران حاضر در جلسات انرژی درمانی، نام وی را به عنوان ذکری مشکل گشا تکرار می نمودند.

 نیروهای طبیعی

نیروهایی که منبع صدور آن ها خواص و آثار مواد، و پدیده های موجود در طبیعت می باشد. استفاده گسترده جنبش های شبه معنوی همچون عرفان سرخپوستی، اَبَر آگاهی از مواد گیاهی با خواص روانگردان در جهت به خلسه بردن مریدان، استفاده از خواص برخی سنگ ها و کریستال های موجود در طبیعت و حتی در مواردی استفاده از قرص های شیمایی روانگردان نمونه های بارزی از استفاده از این نوع نیروهاست. همچنین در مواردی مشاهده می شود که برخی رهبران این جنبش ها، برای فریب مریدان خود، درفضای روانی خاصی برخی از پیش پا افتاده ترین نیروهای طبیعی را به خود انتساب می دهند.

 نیروهای شیطانی

این دسته از نیروها برگرفته از قابلیت های شیاطین جنی و علوم شیطانی است. منتهی قبل از ورود به این بحث لازم است که دو گروه که اعمالی شبیه به این قدرت ها را از خود بروز می دهند و یا ادعایی در این زمینه دارند، را از دایره این بحث خارج نمائیم.

اولین گروه شعبده بازان حرفه ای هستند. هدف از شعبده بازی سرگرم نمودن مردم است، و ین هدف با به روز آوری ترفندهای شعبده بازی حاصل می شود. اگر در گذشته، آخرین درجه ترفند شعبده بازان خارج کردن خرگوش از داخل کلاه شعبده باز بود؛ امروزه به مدد تجهیزات جدید و تیزهوشی شعبده­بازان، اعمال خارق العاده تری همچون راه رفتن در هوا و یا روی آب، غیب کردن انسان، رد شدن از دیوار چین، ذهن خوانی و ... قابل انجام شده است.

بایستی توجه داشت، شعبده بازانی همچون کریس آنجِل و دیوید کاپِرفیلد، که کارهای خارق العاده ­ای را انجام می دهند، دارای هیچ قدرت ماروایی نبوده و تماما از ترفندهای شعبده بازی بهره می گیرند.البته به نحو.ی بسیار ماهرانه .در ضمن دیوید کاپرفید با ماورا آشنایی بسیار کاملی دارد و حدود 70 درصد اعمالش حقه و بقیه واقعی است .

(کریس آنجل) 


دیوید کاپرفید

گروه دوم فالگیران و رمالان شیادی هستند، که مدعی ارتباط با جن و ملائکه هستند. این گروه مدعیان که متاسفانه این روزها بر سر هر کوی و برزنی یافت می شوند، نیز دارای هیچ قدرت ماورایی نبوده و به طمع پول و شهرت دست به این کارها می زنند. شاید بتوان گفت 60، 70 درصد افرادی که مدعی ارتباط با جن و ... هستند، از این دسته می باشند. این گروه تنها به واسطه قدرت اغواگری که ذات پلیدشان با آن خو گرفته، می توانند مردم را فریب داده و خود را حلال مشکلات آن ها جلوه دهند.

در طول سال های اخیر، وقتی که رسانه ها سعی در آگاه سازی افکار عمومی نسبت به امور خارق العاده داشته اند، سراغ این صنف اخیر رفته، و به مردم این گونه القا می کنند، که هیچ فردی قدرت خارق العاده نداشته و امکان ارتباط با جن و شیطان وجود ندارد. متاسفانه بایستی گفت، همانگونه که عدم اطلاع رسانی و روشنگری مردم نسبت به ماهیت نیروهای ماورایی اشتباه است، اطلاع رسانی غلط در این زمینه، اشتباهی فاحش تر است.

با تشکر از سایت nejatazjen

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی